Posted By admin Posted On

Kuchnia w stylu angielskim – Jak ją urządzić?

W tym zabieganym świecie, codziennie wysiadamy rano z tramwaju lub metra, biegniemy do pracy czy deszcz, czy słońce i po drodze w szybkim tempie łapiemy kolejne łyki orzeźwiającej kawy, żeby mieć energię na cały dzień. Czy nie marzymy wtedy, żeby usiąść w spokoju przy aromatycznej filiżance kawy lub herbaty i w spokoju budzić się do życia, najlepiej w swojej pięknej kuchni? Całe szczęście marzenia możemy obecnie zrealizować, bo istnieje wiele możliwości stworzenia własnego wymarzonego azylu, który będzie chronił nas przed zabieganym światem. I to od nas zależy, czy wybierzemy samodzielne poszukiwanie inspiracji i planowanie każdego szczegółu, czy  skorzystamy z pomocy profesjonalistów, którzy zrobią to dla nas. Każdego roku pojawiają się nowe trendy jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, ale mamy tez możliwość sięgania do wcześniejszych rozwiązań, jeżeli tylko nam się to podoba.

Cechy kuchni w stylu angielskim.

Kiedy już podejmiemy decyzję o remoncie kuchni lub stworzeniu nowej, ogromnym osiągnięciem jest wiedza, jaką chcemy posiadać kuchnię. Co jeśli wybierzemy kuchnię w stylu angielskim? Powinniśmy wiedzieć, że to nie tylko szkocka krata albo kwiatowe dekoracje. Ma ona niejedno oblicze, nieraz jest ciepła i kojarzy się z domem babci, a nieraz bije od niej chłód i dystans, jaki potrafią mieć w sobie Anglicy. Profesjonaliści doskonale znają każdy szczegół, jaki możemy wykorzystać przy projektowaniu angielskiej kuchni, a my z radością możemy przygotowywać się do wypicia w niej angielskiej herbatki. Klasyczna wersja tego stylu to przeważająca biel z domieszką pasteli. Drewniane meble powinny posiadać dużo efektownych elementów, schowków, przegródek, czy przeszkleń. Całości dopełniają mosiężne gałki. Dodatki w klasycznym stylu angielskim są bardzo ważne i tworzą właściwą całość. Jeśli nie do końca dobrze czujemy się w takiej czystej elegancji warto wiedzieć, że kuchnia angielska może mieć również sielską, wiejską odsłonę z luźniejszą atmosferą, które nadają tutaj również bardzo kobiece dodatki, w oryginalnej wersji wykonywane przez kobiety samodzielnie. Mam tutaj na myśli koronkowe bieżniki, lniane firany z motywami lawendy,  gliniane donice z ziołami. Mile widziane są również obrusy oraz poduszki na krzesła ze szkocką kratą. Meble najczęściej drewniane, dają poczucie ciepła i sielanki. To nie wszystko, co może nam zaproponować kuchnia angielska, bo jak widać różnorodności nie brakuje. Możemy znaleźć tutaj również wpływy kolonialne, gdzie styl klasyczny miesza się z wpływami orientalnych krajów, przez co mogą się pojawiać hebanowe blaty lub orientalne lampy, do klasycznych kolorów bieli i ecru można dołączyć bardziej intensywne jak czerwień, zieleń, czy intensywny pomarańcz. Na pewno w takiej kuchni zdecydowanie lepiej będą smakowały orientalne potrawy. Jeżeli i takie rozwiązanie nas nie satysfakcjonuje możemy spróbować przenieść się do czasów rewolucji przemysłowej i zajrzeć do kuchni w tym okresie. Jest to styl industrialny, chłodny, można powiedzieć surowy, ale nie pozbawiony uroku. Geometryczne kształty, żeliwne lampy, surowe blaty z sękami stały się modne w luksusowych apartamentach. Ten rodzaj angielskiego smaku staje się coraz bardziej popularny.

Podsumowanie

Kuchnia angielska nie jest jednorodna. Jest bogata i zmieniała się jak historia Anglii. Każdy  ma możliwość poszukania czegoś dla siebie i na pewno to znajdzie. Tylko od nas zależy, czy chcemy ciepłą sielankową wersję, czy surową, industrialną. Ale jeżeli już zrealizujemy plan na angielską kuchnie, na pewno z ogromną przyjemnością wypijemy w niej filiżankę aromatycznej herbaty.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *