Posted By admin Posted On

Buty do wody dla dzieci

Dzieci w każdym wieku uwielbiają pluskać się w wodzie, zarówno w przydomowych brodzikach i na basenach, jak i nad morzem czy nad jeziorem. Jeśli planujemy z maluchami plażowanie, warto zaopatrzyć je w dobre buty do wody, dzięki którym ich małe stopy będą bezpieczne. bieganie na bosaka, choć dostarcza mnóstwo frajdy, nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie znamy brzegu, ani nie mamy pewności, na co można napotkać podczas zabaw w wodzie.

Nad morzem i nad jeziorem oprócz piasku i wody czyha na nas także sporo zagrożeń. Istotne są wszelkie śmieci, ostre kamienie, a nawet muszelki, na które nadepnięcie bosą stopą nie należy do przyjemnych. W poważnych przypadkach można się na tyle mocno zranić, że na długo nie będzie można bawić się w wodzie. Na egzotycznych plażach zagrożeniem są również ostre jeżowce oraz inne żyjątka wodne, z którymi dzieci nie powinny mieć kontaktu. Co więcej, warto również pamiętać, że nie wszystkie plaże są piaszczyste i pełne złotego piasku. Na wielu plażach sporo jest kamieni, po których chodzenie bosymi stopami nie należy do przyjemnych. Bez względu na to, czy wybieramy się gdzieś nad pobliskie jezioro czy na wakacje do ciepłych krajów, warto zadbać o to, by dzieci miały dobre buty do wody. Na bosaka mogą pobiegać wtedy, gdy pluskają się w basenie w przydomowym ogródku. Wtedy mamy stuprocentową pewność, że nie nadepną na żadne zagrożenia.

Zwykłe buty nie do końca się sprawdzą

Wielu rodziców ma świadomość, że dzieci nie powinny biegać na bosaka po plaży. Jednak nie inwestują w profesjonalne buty do wody, a zakładają maluchom albo codzienne sandały, albo gumowe klapki. Jedno i drugie rozwiązanie nie jest zbyt dobrym pomysłem. Gdy dzieci w codziennych sandałach wejdą do wody, mogą one później nie nadawać się do użytku. Buty letnie rzadko kiedy są wodoodporne, mogą więc szybko się rozkleić. Różnego rodzaju gumowe klapki również się nie sprawdzają. Maluchy na plaży są dosyć aktywne i nie trzeba czekać, by w krótkim czasie pogubiły buty. Chodzenie po wodze w gumowych klapkach również nie jest zbyt wygodne, gdyż szybko uciekają one z nóg. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem na plażowanie z najmłodszymi jest zakup specjalistycznych butów do wody. Można je kupić w większości sklepów z akcesoriami sportowymi i w sklepach internetowych. Wybór jest na tyle duży, że na pewno bez problemu znajdziemy rozwiązania dopasowane do dziecięcych stópek.

Przede wszystkim dobra podeszwa

Buty do wody dla dzieci powinny mieć wygodną, wytrzymałą i dosyć grubą podeszwę, która nie będzie się odkształcała, nie przebije się też pod wpływem żadnych ostrych przedmiotów. Takie buty będą w stu procentach bezpieczne. Warto również zadbać o to, by całe buty były doskonale dopasowane do dziecięcych stópek. Nie powinny być zbyt ciasne, gdyż będą krępowały ruchy. Nie należy kupować również butów za dużych, gdyż będą się zsuwały i nie będą wygodne w codziennym użytkowaniu. Dobrym rozwiązaniem są buty, które są wyposażone w regulowane zapięcia. Dzięki temu można je dopasować bez problemu do każdej dziecięcej stopy. Aby mieć pewność, że buty będą maluchom służyły w niezmienionym stanie przez długi czas, warto inwestować w produkty pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dają oni gwarancję na swoje produkty, szyją je z wysokiej jakości materiałów, które są lekkie, wygodne i w stu procentach bezpieczne. Nie trzeba więc się obawiać, że obuwie w jakikolwiek sposób zaszkodzi dziecięcym stopom.

Duży wybór u dobrych producentów

W ofercie dobrych producentów butów dla wody można bez problemu znaleźć produkty na miarę indywidualnych potrzeb. Buciki są bardzo efektowne, kolorowe, często ozdobione ulubionymi motywami z bajek. Można więc znaleźć obuwie dla chłopców i dziewczynek, zarówno w wieku niemowlęcym, jak i dla starszaków czy dzieci w wieku szkolnym. Obuwie dobrych producentów to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy, aby przetrwało największe wakacyjne szaleństwa. Owszem, buty do wody można znaleźć nawet w marketach czy w chińskich sklepach. Nie są one jednak dobrym wyborem. Przede wszystkim, w przypadku słabej jakości obuwia, nigdy do końca nie wiemy, z jakich materiałów jest wykonane i czy faktycznie są one bezpieczne dla zdrowia. Problemem może być również brać właściwego wyprofilowania. Obuwie dla najmłodszych musi być wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Powinno mieć wyprofilowaną podeszwę z uwzględnieniem naturalnej budowy dziecięcej stopy. Jeśli będziemy oszczędzać na jakości obuwia, z pewnością nie wyjdzie to na zdrowie naszym pociechom.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *