Levitra – wskazania i dawkowanie

Levitra jest lekiem stosowanym do leczenia dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Warto zdawać sobie sprawę, że preparat nie zadziała jeżeli wcześniej nie będzie pobudzenia seksualnego. Produkt ponadto nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować doustnie. Tabletki można stosować niezależnie od posiłków popijając niewielką ilością wody. Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, ze preparat nie jest przeznaczony dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Dawka, a także częstotliwość przyjmowania leku ustalana jest indywidualnie przez lekarza. Lekarz przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia zaburzeń musi ocenić aktualny stan układu sercowo-naczyniowego swojego pacjenta.

Skutki uboczne przy stosowaniu leku

Przyjmując Levitra tak samo jak w przypadku stosowania innych leków, należy mieć świadomość, że mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku preparatu do zdecydowanie najczęściej występujących skutków ubocznych należy zaliczyć ból głowy oraz  zaczerwienienie twarzy. Często występują takie niepożądane działania leku jak nudności, niestrawność, nieżyt nosa czy zawroty głowy. Niezbyt często występują przypadki osób, u których w wyniku stosowania preparatu pojawiło się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia widzenia czy nadwrażliwość na światło. Do najrzadziej występujących skutków ubocznych należą niedociśnienie, omdlenia, wzmożone napięcie czy zaburzenia erekcji (mogą wystąpić spontaniczne albo bolesne erekcje). Warto pamiętać, że znajdujący się w leku wardenafil może spowodować zaburzenia widzenia, a także zawroty głowy, dlatego osoby obsługujące urządzenia mechaniczne czy pojazdy powinny zachować szczególną ostrożność.

O czym należy poinformować lekarza?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza o ewentualnych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego czy ciężkich zaburzeniach czynności nerek oraz o przyjmowaniu leków, które należą do grupy nitratów, a także donorów tlenku azotu, ketokonazolu, indinawiru, itrakonazolu, ritonawiru czy erytromycyny. Warto również poinformować lekarza o wszystkich lekach, które zostały stosowane w ostatnim czasie, należy również uwzględnić leki bez recepty.

Artykuł na podstawie danych z https://www.aptekakamagra.pl/levitra.html